Złota róża dla Maryi na zakończenie Jubileuszowych Nabożeństw Fatimskich

Tegoroczne nabożeństwa fatimskie w naszej parafii zakończyliśmy zawierzeniem całej naszej wspólnoty Maryi oraz wręczeniem złotej róży Matce Bożej. Mszy świętej przewodniczył Ks. dziekan dr Krzysztof Kida – proboszcz naszej parafii. Homilię wygłosił Ks. Adam Warchoł, który wskazywał na objawienia w Fatimie jako wezwanie do osobistej pokuty i przemiany życia. Po wygłoszonym kazaniu Ksiądz Proboszcz zawierzył Maryi całą naszą wspólnotę oraz wręczył złotą różę, która jest darem wszystkich parafian. Tradycyjnie po zakończonej mszy świętej z naszego kościoła wyruszyła ulicami naszej parafii procesja fatimska. Zwieńczeniem uroczystości był wspólnie zaśpiewany apel jasnogórski. Dzisiejszą uroczystość uświetnił swoim śpiewem chór parafialny, natomiast harcerze nieśli na procesji zapalone pochodnie.