ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO
20. maja 2018 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Obchodzimy dzisiaj Dzień Pięćdziesiątnicy, dzień w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą.
  2. Jutro, drugi dzień Zielonych Świąt – Święto Matki Kościoła. Msze św. z kazaniem o godz.  7.00 i 18.00.
  3. W ramach jubileuszu 200 lecia Diecezji Sandomierskiej, Ksiądz Biskup zaprasza 2 czerwca, do Ostrowca Świętokrzyskiego wspólnoty Domowego Kościoła oraz małżeństwa, które w tym roku obchodzą 25 lecie ślubu. Gdyby byli chętni to prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.
  4. Spotkanie z rodzicami zuchów harcerzy, ministrantów i scholi w sprawie wyjazdu rodziców do Zakopanego planowanego w terminie 8-10 czerwca będzie w środę o 19.00 w Kanie.
  5. W Boże Ciało organizujemy wyjazd na Koncert Jednego Serca Jednego Ducha do Rzeszowa. Zapisy w zakrystii, na stronie www.koncert.parafiaopatrznosci.pl i u ks. Mateusza. Wyjazd o godz. 17.00 a powrót ok. godz. 24.00.
  6. Jeżeli chodzi o nasze prace, to w dalszym ciągu uzupełniamy wszelkie ubytki i odpryski na ścianach i będziemy je malować gruntem pod farbę. W tym tygodniu postawimy też rusztowanie na środku kościoła, aby dokonać stosownych napraw w wieżyczce. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na nasze prace remontowe.
  7. I jeszcze jedna ważna uwaga. Od 25 maja wchodzą w życie nowe, unijne przepisy odnośnie danych osobowych tzw. RODO. Dotyczą one również naszych kancelarii parafialnych. I tak bardzo ogólnie chcemy poinformować, że po 25 maja wszystkie dokumenty należy odbierać tylko osobiście. Dokumenty dla osób niepełnoletnich mogą odebrać tylko ich rodzice lub prawni opiekunowie. Natomiast jeżeli chodzi o metryki chrztu i zaświadczenia o bierzmowaniu dla osób mieszkających za granicą to może ktoś z rodziny zgłosić to zapotrzebowanie w kancelarii a następnie taki dokument będzie przesyłany pocztą na adres parafii lub np. szkoły katolickiej za granicą.

Moi drodzy te obostrzenia nie są naszym wymysłem, ale to jest zarządzenie Unii Europejskiej i niestety musimy je respektować. Jeżeli ktoś będzie miał jakieś wątpliwości czy zapytania to po prostu należy zwrócić się do któregoś z księży po informację.

1. Bóg zapłać parafianom, którzy ubiegłym tygodniu sprzątali nasz kościół i złożyli ofiarę na jego cel w wysokości 1750 zł. Msza św. w intencji tych rodzin będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy mieszkańcom bloku Wojska Polskiego 4.
  2. Wszystkim tu zgromadzonym życzymy dobrej niedzieli i dobrego wypoczynku. A teraz wystawienie Najświętszego Sakramentu i dalszy ciąg Jerycha Różańcowego.