O g ł o s z e n i a d u s z p a s t e r s k i e

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

22.04.2018 r.

1. Dzisiejszą niedzielą zwaną niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania stanu kapłańskiego i zakonnego. W sposób szczególny modlimy się za naszego brata Jana Michałkiewicza, który przygotowuje się do kapłaństwa w zakonie o. Kapucynów, a także o dalsze powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
  2. Również dzisiaj do puszek, można będzie złożyć ofiarę na ratowanie życia Pana Grzegorza Górskiego. Zachęcamy do ofiarności.
  3. Jutro, w uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, modlimy się za naszą Ojczyznę.
  4. Spotkanie z rodzicami harcerzy w sprawie funkcjonowania szczepu, biwaku po zakończeniu roku, wyjazdu harcerzy na 100 lecie harcerstwa do Gdańska oraz wyjazdu rodziców harcerzy do Zakopanego odbędzie się we wtorek o 19.00 w Kanie.
  5. Próby liturgiczne, obowiązkowe dla dzieci komunijnych odbędą się w następujących terminach: Grupa I poniedziałek – godz.16.00, Grupa II wtorek godz.16.00. Najważniejsza próba generalna: Grupa I czwartek godz. 16.00, Grupa II czwartek godz. 19.00. Próba śpiewu w środę o godz. 19.00.
  6. Organizowana jest dwudniowa pielgrzymka do Torunia w dniach 16-17 czerwca. W planie zwiedzanie starówki toruńskiej, miejsca pojmania ks. Jerzego Popiełuszki, budynku Radia Maryja i Telewizji Trwam, świątyni Gwiazdy Nowej Ewangelizacji. Nocleg w hotelu akademickim Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. Koszt 18O zł. Zapisy wraz z zaliczko 50 zł w zakrystii lub u ks. Rafała.
  7. W naszej diecezji organizowane jest trzydniowe Spotkanie Młodych, które odbędzie się w dniach od 29 kwietnia do 1 maja. Miejscem spotkania jest Zawichost. Bardzo serdecznie zachęcamy młodych ludzi do udziału w tym wyjeździe. Zapisy w zakrystii lub u ks. Macieja. Wyjazd jest bezpłatny.
  8. Oprócz tego organizowany jest wyjazd na dzień otwartej furty w dniu 1 maja. Zapisy w zakrystii.
  9. Adorację w przyszłą sobotę poprowadzi Róża Matki Bożej Saletyńskiej.
  10. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
  11. Bóg zapłać parafianom, którzy ubiegłym sprzątali nasz kościół i złożyli ofiarę w wysokości 810 zł. Msza św. w intencji tych rodzin będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy mieszkańcom bloku Wojska Polskiego 3, klatki 3-4.
  12. Dobry Pasterz niech błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia. Życzymy dobrej niedzieli i dobrego wypoczynku, naszemu panu Organiście powrotu do zdrowia, a na nadchodzący tydzień przyjmujmy Boże błogosławieństwo.