XIII Niedziela zwykła

1 lipca 2018

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Przeżywamy dzisiaj naszą uroczystość odpustową uwielbiając Bożą Opatrzność i dziękując jednocześnie za opiekę nad naszą Ojczyzną, parafią i każdym z nas osobiście. Msze św. jak w każdą niedzielę. /Suma odpustowa o godz. 11. 30/. Z racji odpustu dziś po każdej Mszy św. odmówimy litanię do Bożej Opatrzności.
  2. Dziś przy wyjściu z kościoła będzie można nabyć „Ciastko św. Kazimierza” w cenie 3 zł. Pieniądze ze sprzedaży będą przeznaczone na wyjazd wakacyjny dla naszej scholi. Zachęcamy do wsparcia tej szlachetnej inicjatywy, aby w ten sposób umożliwić im wakacyjny wypoczynek.
  3. Dziś o godz. 18.00 różaniec połączony ze zmiana tajemnic różańcowych.
  4. Wyjazd ministrantów i lektorów do Zakopanego w poniedziałek. Wszyscy przed wyjazdem przychodzą na Mszę św. o godz. 7.00. Wcześniej bagaże zostawiamy w budynku plebanii.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy, aby do spowiedzi przystępować w ciągu tygodnia pół godziny przed Mszą św. W sam I piątek, Msze św. będą o 7.00, 17.00 i 18.00 a spowiedź od godz. 16.30. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę od godz. 9.00.
  6. W sobotę adoracja I sobotnia.
  7. W zakrystii można pobrać karty na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy.
  8. Jeżeli chodzi o nasze prace remontowe, to powoli kończymy etap malowania ścian. W lipcu będziemy remontować dalej wieżyczkę, będą malowane nowe obrazy na ścianach, łuk przy tabernakulum zostanie wyłożony mozaiką a filary pod chórem uzyskają wygląd taki jak przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego. Na przełomie sierpnia i września planujemy nowe oparcia drewniane przy ławkach bocznych oraz położenie marmurowej boazerii w przedsionku.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na nasze prace remontowe w kościele. Bóg zapłać.

1. Bóg zapłać parafianom, którzy w minionym tygodniu sprzątali nasz kościół i złożyli ofiarę w wysokości 560 zł. Msza św. w intencji tych rodzin będzie odprawiona w najbliższą niedzielę o godz. 13.00. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy mieszkańcom bloku KEN 2 klatki 1-3.
  2. Wszystkim mieszkańcom naszej parafii, solenizantom i Jubilatom oraz przybyłym Gościom życzymy, aby Boża Opatrzność towarzyszyła wam w życiu i udzielała Wam wszelkich potrzebnych łask. A teraz uklęknijmy i oddajmy się w opiekę Bożej Opatrzności