Zawierzenie rodzin naszej parafii Świętej Rodzinie z Nazaretu

W niedzielę, 3 stycznia 2021 r., podczas Mszy św. o godz. 8.30 ks. Krzysztof Kida zawierzył wszystkie rodziny parafii Świętej Rodzinie z Nazaretu. Okazją do dokonania aktu zawierzenia była rozpoczynająca się peregrynacja kopii Ikony Świętej Rodziny wśród rodzin zrzeszonych w Domowym Kościele w Stalowej Woli.

“Dzisiejszy dzień w naszej parafii jest świętem Domowego Kościoła, a jego szczególnym znakiem jest ikona Świętej Rodziny. Została ona ofiarowana Ruchowi Domowy Kościół w 1988 r. podczas Międzynarodowego Kongresu w Lourdes we Francji. W roku 2020 została wykonana kopia tej ikony dla wspólnoty z naszej diecezji i od 8 grudnia rozpoczęła się Jej peregrynacja w rodzinach zrzeszonych w Domowym Kościele. Przez kilka najbliższych dni będzie omadlana przez rodziny z naszej parafii” – podkreślił w homilii ks. Stanisław Gurba. Kaznodzieja wyjaśnił znaczenie symboliki Ikony Świętej Rodziny w odniesieniu do wspólnoty małżeńskiej. Przypomniał także zasady formacji w Ruchu Domowy Kościół oraz potrzebę nieustannego odkrywania tożsamości rodziny przez wszystkich małżonków.

W parafii Opatrzności Bożej działają obecnie trzy kręgi Domowego Kościoła, którymi opiekują się ks. Stanisław i ks. Piotr.