Dnia 7 marca w Instytucie Teologicznym w Sandomierzu odbył się finał XXVI Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Z Pismem Świętym w trzecie tysiąclecie”.
W tym roku uczestnicy musieli wykazać się znajomością Księgi Rodzaju. Adresatami tego wydarzenia byli uczniowie ze szkół podstawowych podzieleni na dwie kategorie wiekowe: klasy od IV do VI oraz VII i VIII. Najmłodszą grupę reprezentowało 34 uczestników, natomiast starszą 27 reprezentantów, którzy przeszli eliminacje szkolne i dekanalne. Test w obu grupach składał się z 30 i 32 pytań zamkniętych w tym jednego otwartego
Naszą szkołę i parafię w kategorii młodszej reprezentował Miłosz Nadbereżny, który otrzymał tytuł finalisty a Aleksandra Paszko należąca do starszej kategorii wiekowej zajęła II miejsce stając się jednocześnie laureatem konkursu. Wszystkim uczestnikom pogratulował Ks. Biskup Krzysztof i oczywiście my także dołączamy się do tych gratulacji!