Szczegółowy program uroczystości pogrzebowych Śp. Ks. Bp. Wacława Świerzawskiego

Zawichost – Sandomierz, 15-16 października 2017 roku

15 Października 2017 r. (niedziela)
Zawichost, Kościół pw. św. Jana Chrzciciela

Miejsca parkingowe dla kapłanów i delegacji oficjalnych (Rząd, Parlament, Województwo) będą wskazywane przez wolontariuszy.

Kapłani ubierają się w kościele w albę i stułę koloru fioletowego, zajmując razem z wiernymi świeckim wyznaczone miejsca.

• Godz. 16.30 – Nieszpory żałobne
  • Godz. 17.00  – Msza św. żałobna

Po Mszy św. trumna z ciałem Zmarłego będzie przewieziona do kościoła seminaryjnego pw. św. Michała w Sandomierzu i wystawiona na widok publiczny. Modlitewne czuwanie jest przewidziane do godz. 22.00.

16 października 2017 r.  (poniedziałek)
Sandomierz, kościół seminaryjny pw. św. Michała i Katedra

Miejsca parkingowe dla kapłanów i delegacji parafialnych będą na parkingach przy spichlerzu i nad Wisłą. Miejsca parkingowe dla przedstawicieli władz świeckich będą na parkingu naprzeciw Kurii Diecezjalnej.

• Godz. 8.00 – Jutrznia przy ciele Zmarłego w kościele seminaryjnym pw. św. Michała
  • Godz. 10.30 – 11.00 – Kapłani ubierają się w Wyższym Seminarium Duchownym w albę i stułę koloru fioletowego.
  • Godz. 11.00 – 11.15 – modlitwa (pierwsza stacja) i rozpoczęcie procesji do Katedry
  • Godz. 12.00 Msza św. pogrzebowa w Katedrze

Będą zarezerwowane miejsca dla kapłanów, sióstr zakonnych, władz (Rząd, Parlament, Województwo), przedstawicieli wspólnot i stowarzyszeń kościelnych. Na zewnątrz bazyliki katedralnej będzie umieszczony telebim.

Po Mszy św., kapłani, władze świeckie oraz inni oficjalni goście zaproszeni są na obiad do Wyższego Seminarium Duchownego.

Ks. Roman Janiec
Kanclerz Kurii