Różańców i pomysłów coraz więcej…

Do 15 października uczniowie klas od 0 do 3 mogą składać ręcznie wykonane różańce w ramach konkursu szkolno-parafialnego “Mój własny różaniec”.

Organizatorami konkursu jest szkoła podstawowa nr 12 i parafia Opatrzności Bożej, na terenie której znajduje się szkoła. Adresatami konkursu są uczniowie klas od 0 do 3, których zadaniem jest wykonanie różańca z wykorzystaniem najróżniejszych metod i pomysłów. Do tej pory wpłynęło już 45 prac i codziennie przybywa kilkanaście nowych. Różańce wykonane są m.in. z nakrętek plastikowych oraz metalowych ze śrubkami, kasztanów, dzikiej róży, włóczki, drewna, ciastoliny, plasteliny. Każdy inny, wyjątkowy, bo zrobiony własnoręcznie.

Różańce przez cały październik eksponowane są na wystawie w kościele. Rozwiązanie konkursu i wręczenie nagród zaplanowane jest na niedzielę, 31 października podczas Mszy św. dla dzieci o godz. 11.30. Nad przebiegiem konkursu czuwają katecheci: ks. Stanisław Gurba oraz pani Alicja Łukawska.