Orszak Trzech Króli w naszej parafii – 6 stycznia 2022 r.

W Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2022 r., o godz. 11.30 odbył się parafialny Orszak Trzech Króli. Za Kacprem, Melchiorem i Baltazarem podążali w procesji uczestnicy orszaku, w koronach królewskich. Śpiewając kolędy Orszak dotarł do szopki, gdzie oddano pokłon nowonarodzonemu Dziecięciu. Po modlitwie przy szopce rozpoczęła się Msza św.

Hasło Orszaku Trzech Króli 2022 brzmi: „Dzień dziś wesoły!”. Uczestnicząc w tegorocznym wydarzeniu pragnie pokazać, jak ważne jest dla każdego człowieka dobre, głębokie przeżywanie świąt i uroczystości, rozumienie ich istoty, treści, które ze sobą niosą, cieszenie się, radowanie, spędzanie czasu z rodziną, jednoczenie się z innymi ludźmi, wspólne śpiewanie. „Dzień dziś wesoły!” śpiewamy w ten piękny dzień świąteczny i uczymy się, jak nabierać sił podczas świąt, aby na co dzień, podczas nauki i pracy, mimo różnych trudności i życiowych zmagań, promienieć radością – powiedział ks. Krzysztof Kida – proboszcz na rozpoczęcie Orszaku.