Odpust parafialny na św. Kazimierza Królewicza

W naszej świątyni pw. Opatrzności Bożej 4 marca parafianie przeżywali odpust na święto św. Kazimierza Królewicza. Z tej okazji tydzień wcześniej został ogłoszony konkurs, organizowany przez scholę parafialną i jej opiekuna ks. Mariusza Kusiaka na „Najsmaczniejsze ciastko św. Kazimierza”. Zwycięskie ciastko będzie sprzedawane podczas odpustu Opatrzności Bożej w pierwszą niedzielę lipca. Dochód będzie przeznaczony na wsparcie duszpasterskich wyjazdów wakacyjnych młodzieży parafialnej.

Uroczystej  sumie odpustowej o godzinie 11:30 przewodniczył ksiądz Tomasz Kopeć – wikariusz z Tarnobrzega z parafii Chrystusa Króla.

Główny celebrans do zgromadzonych wiernych wygłosił Słowo Boże, w którym wskazywał na postać św. Kazimierza Królewicza jako tego, który swoje życie budował na osobistej relacji z Jezusem i Maryją .

Przez autentyczną wiarę i cześć oddawaną Jezusowi i Matce Bożej, św. Kazimierz potrafił ustrzec od sponiewierania swoją godność, a przez wielką mądrość życiową oraz przez silną wolę i szlachetne obyczaje, czystość, sprawiedliwość zdobył miłość i szacunek wśród bardzo wielu ludzi i staje dzisiaj przed nami jako wzór do naśladowania w codziennym życiu – mówił Ks. Tomasz w kazaniu.

Po zakończonej mszy świętej, Ks. Krzysztof Kida – proboszcz parafii podziękował wszystkim za zaangażowanie się oraz ogłosił wyniki konkursu na najsmaczniejsze ciastko św. Kazimierza. W tym roku pierwsze miejsce zajęła Pani Małgorzata Szczepańska – serdecznie gratulujemy!

Uroczystość parafialna została zakończona odmówieniem Litanii do św. Kazimierza oraz błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.