Oczami dzieci – zakończenie Kongresu Eucharystycznego (2019 – 2022)

Z okazji zakończenia IV Kongresu Eucharystycznego Diecezji Sandomierskiej pragniemy zaprezentować i przypomnieć prace plastyczne dzieci, które przez kilka lat przygotowywały kronikę pt.: “Moje uczestnictwo we Mszy Świętej”. Ich zadaniem było obserwować kult Eucharystii w różnych okresach liturgicznych i zmieniającej się rzeczywistości. Swoje obserwacje przedstawiły w formie rysunków.

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego rozpoczęły się dekanalne obchody kongresu eucharystycznego. Do 6 maja do wszystkich parafii zawitają procesje eucharystyczne. Centralne obchody diecezjalnego kongresu eucharystycznego zaplanowano od 20 do 26 czerwca.  Diecezjalny Kongres Eucharystyczny ma pomóc być bliżej Chrystusa i mocniej Go pokochać. Temu wszystkiemu mają służyć celebracje eucharystyczne, procesje i inne wydarzenia.