Nowi ministranci i lektorzy

W minioną niedzielę Ks. Konrad przybliżył dzieciom w homilii szczególną rolę bycia ministrantem w służbie Bogu i Kościołowi. Po kazaniu odbyło się uroczyste przyjęcie do grona „pełnoprawnych” ministrantów 9 chłopców oraz włączenie do grona lektorów 7 ministrantów. Wszyscy wyżej wspomniani odbyli odpowiedni czas formacji i przygotowania. Swoje postanowienie złożyli przed wspólnotą Kościoła na ręce Ks. Proboszcza Krzysztofa. Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za rodziców tych młodych chłopców, za ich żywą wiarę przekazywaną poprzez bycie dumnymi z tego, że ich synowie mogą być tak blisko ołtarza Chrystusowego. Składamy serdeczne podziękowania dla Ks. Konrada – odpowiedzialnego za duszpasterstwo ministrantów – za jego poświęcenie i radość z każdego nowego człowieka przy Bogu. Nowym ministrantom i lektorom życzymy obfitości łask od samego Chrystusa Najwyższego Kapłana, Któremu pragną przez swoją posługę służyć przy ołtarzu.