Msza św. dziękczynna za beatyfikację ks. Michaela McGivney’a – 19.09.2021

W niedzielę – 19 września 2021 roku – w kościele pw. Opatrzności Bożej w Stalowej Woli była sprawowana Msza Święta dziękczynna za beatyfikację ks. Michaela McGivney’a – założyciela Rycerzy Kolumba. Po Mszy św. odbyło się spotkanie w Kanie.

W homilii dla dzieci ks. proboszcz Krzysztof Kida pytał o rycerzy z bajek, ale i o współczesnych rycerzy. Następnie przypomniał o zadaniach Rycerzy Kolumba, o zaangażowaniu mężczyzn w życie chrześcijańskie rodziny i społeczeństwa. Ks. Proboszcz, który jest opiekunem wspólnoty Rycerzy Kolumba w parafii nawiązał również do życia bł.  ks. Michaela McGivney’a, założyciela Rycerzy Kolumba.

Błogosławiony ks. Michael McGivney jest wielkim darem Bożej Opatrzności na dzisiejsze czasy, a jego beatyfikacja stała się odpowiedzią Boga na wołanie swego ludu, który tak bardzo w dzisiejszych czasach potrzebuje wzorów takich jak bł. ks. Michael, ludzi pełnych dobroci i bezinteresownej miłości, ludzi, którzy staną w obronie życia. W czasach, w których trwa walka o ludzkie życie od poczęcia do naturalnej śmierci Bóg daje nam patrona, przez którego dokonuje się cud życia.