Dodaj Świętom Smaku

Pod takim hasłem w dniach 1-3 grudnia 2017 roku odbywała się Ogólnopolska 21. Świąteczna Zbiórka Żywności zorganizowana przez Banki Żywności.

Pod takim hasłem w dniach 1-3 grudnia 2017 roku odbywała się Ogólnopolska 21. Świąteczna Zbiórka Żywności zorganizowana przez Banki Żywności.

W sobotę 2 grudnia do akcji włączyli się harcerze z 4. Szczepu Harcerskiego ZHP “Feniks” działającego przy Parafii pw. Opatrzności Bożej w Stalowej Woli, którzy w dwóch marketach zachęcali kupujących do wsparcia potrzebujących.

Celem szczegółowym było zebranie żywności dla Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Tarnobrzegu prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Służebniczek NMPNP.

– Harcerze od od początku swego istnienia nieśli pomoc potrzebującym. Czasy się zmieniają, ale pomagać ciągle trzeba. Dzisiaj możemy to robić na różne sposoby, a jednym z nich jest wolontariat, w który tak chętnie włączają się młodzi ludzie. Nieprawdą jest, że dzisiejsza młodzież jest niechętna do pomocy, trzeba im tylko to zaproponować, a na efekty długo nie będzie trzeba czekać, o czym mogliśmy się wspólnie przekonać – powiedział kapelan szczepu, ks. Mateusz Bajak.

Arch. Szczepu