Wernisaż wystawy papieskiej, 18 maja 2020

W Stalowej Woli, w bazylice konkatedralnej biskup pomocniczy senior Edward Frankowski otworzył wystawę pt. „Moje spotkania z Janem Pawłem II” w 100. rocznicę urodzin świętego papieża Polaka. Bp Edward przypominał o związkach św. Jana Pawła II z diecezją sandomierską i jego wizytę w Sandomierzu. Mówił także o osobistych spotkaniach z Wielkim Rodakiem, które były jak spotkania ojca z synem – pełne serdeczności i ojcowskiej miłości. Zachęcił także, aby we wszystkich sprawach osobistych i narodowych zwracać się do św. Jana Pawła II, aby wypraszał potrzebne łaski u Boga.

Organizatorami wystawy są Muzeum Jana Pawła II i parafia pw. Opatrzności Bożej w Stalowej Woli, zaś jej lokalizacja w bazylice konkatedralnej jest nawiązaniem do wizyty kardynała Wojtyły w naszym mieście i poświęcenia kościoła Matki Bożej Królowej Polski w dniu 2 grudnia 1973 roku.