O g ł o s z e n i a d u s z p a s t e r s k i e
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
18. 02. 2017 r.

1. Dziś w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu kończymy nasze parafialne rekolekcje, które trwały od Środy Popielcowej. Dziękujemy ks. Marcinowi za wygłoszone nauki rekolekcyjne pełne mądrości i zatroskania o nasze dobro duchowe. Bóg zapłać za wspólną modlitwę i udział w rekolekcyjnych spotkaniach. Niech ten rekolekcyjny czas zaowocuje jak najlepszym przeżyciem Wielkiego Postu.
2. Dziś na godz. 18.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Ofiary złożone podczas Gorzkich Żali będą przeznaczone na kwiaty i dekoracje Bożego Grobu.
3. Spotkanie dla klas III Gimnazjum i ich rodziców w sprawie bierzmowania odbędzie się w środę o godz. 19.00 w kościele.
4. Spotkanie dla uczniów klas 7 Szkoły Podstawowej i II Gimnazjum będzie w piątek o 19.00 w kościele.
5. Serdecznie dziękujemy ks. Mariuszowi oraz tym, którzy pomagali za wielkopostną dekorację.
6. Osoby udające się w czerwcu na pielgrzymkę autokarową do Włoch, zapraszamy na spotkanie w Kanie, w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00.
7. Dziś Mszą św. o godz. 19.00 w parafii św. Floriana rozpoczyna się kurs przedmałżeński dla młodzieży. Trwać będzie przez okres Postu. Osoby zainteresowane prosimy, aby skierować się do parafii św. Floriana.
8. Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza 10 marca w sobotę na Warsztaty pt. Odzyskaj swoją wolność. Prowadzić je będzie o. Adrian Loryś. Szczegóły na plakatach w przedsionku.
9. Przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego wystawione są Wielkopostne Kosze Miłosierdzia. Można tam składać żywność oraz chemię gospodarczą. Dary te zostaną rozprowadzone pomiędzy potrzebujących z naszej parafii.
10. W zakrystii ministrantów można nabyć kartki świąteczne, baranki wielkanocne i świece Caritas. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wakacyjny wyjazd ministrantów.
11. Zbliża się powoli święto św. Kazimierza, współpatrona naszej parafii. Zapraszamy do konkursu na najsmaczniejsze ciastko św. Kazimierza. Bliższych informacji udziela opiekun scholii ks. Mariusz.
12. Najbliższy piątek, Ojciec św. Franciszek ogłosił specjalnym dniem postu i modlitwy o pokój w Sudanie. Zechciejmy się włączyć w to dzieło.
13. W przyszłą niedzielę 25 lutego podczas Mszy św. o godz. 10.00 gościć będziemy liczną grupę harcerzy, którzy od piątku w Publicznej Szkole nr 12 będą brać udział w Zlocie z okazji Dnia Myśli Braterskiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
14. Makulaturę, przeznaczoną na studnie w Afryce, można będzie składać do kontenera, który stanie na parkingu obok naszej dzwonnicy. Wspomagajmy to dobroczynne dzieło.
15. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. U ministrantów i w zakrystii jest do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny oraz Miłujcie się.
16. Bóg zapłać parafianom, którzy ubiegłym tygodniu sprzątali nasz kościół i złożyli ofiarę na jego cel w wysokości 510 zł. Msza św. w intencji tych rodzin będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy mieszkańcom bloku Jana Pawła II 84.
17. Na dobre przeżywanie Wielkiego Postu przyjmujmy Boże błogosławieństwo